Rankingi – bezpłatne wsparcie

w procesie rozeznania rynkowego

rankingi dostawców i narzędzi

Ranking platform e-learning

Zestawienie przedstawia dwa rodzaje platform e-learning:
1) platformy typu VoD, nieobsługujące formatu SCORM szkoleń e-learning – ale spełniające swoją rolę przy formacie animowanych pigułek wiedzy oraz video, oraz
2) typowe platformy do zarządzania procesami szkoleniowymi LMS (learning management system) na licencji open source lub licencji komercyjnej.

Przetestowane rozwiązania są dedykowane przede wszystkim firmom z sektora MŚP, instytucjom non-profit oraz mikro przedsiębiorcom.

ranking gotowych szkoleń e-learning

Ranking prezentuje pięć ścieżek rozwojowych w ramach których przedsiębiorcy lub indywidualni eksperci mogą zbudować kompetencje w obszarze zarządzania zespołami pracującymi hybrydowo, mogą poznać zasady działania marketingu on-line i przenieść najlepsze rozwiązania do swojej działalności – w celu zbudowania większej świadomości marki lub zwiększenia sprzedaży.

Część szkoleń poświęcona jest zagadnieniom pozyskiwania leadów poprzez działania w social mediach oraz budowaniu marki osobistej. To absolutny niezbędnik dla wszystkich, którym zależy na wykorzystaniu działań on-line do budowania dochodowej firmy i zbudowaniu alternatywy dla klasycznych sposobów pozyskiwania klientów.

dlaczego powstały rankingi?

WYZWANIA

Moją misją jest popularyzowanie e-learningu wśród MŚP. Jako przedsiębiorca należę do tego sektora i rozumiem wagę jego rozwoju. Małe i średnie przedsiębiorstwa generują blisko co drugą złotówkę PKB, dlatego zależy mi na transferze wiedzy właśnie tutaj.

Wierzę, że e-learning jako formuła zdalnej edukacji, edukacji bez barier, może stać się stymulatorem przedsiębiorczości i innowacyjności. Rozmawiając z Klientami często zauważam, że barierą we wdrożeniu e-learningu jest budżet. Rozwiązania komercyjne dedykowane korporacjom i kilkutysięcznym grupom odbiorców, które pozwalają na zaawansowane analityki, personalizację ścieżek rozwojowych, czy integrację z innymi systemami HR – rzeczywiście potrafią kosztować kilkadziesiąt i więcej tysięcy rocznie za licencję. Są to znakomite rozwiązania z szerokimi możliwościami, ale nie zawsze takie budżety są dostępne dla MŚP. Poza tym, nie zawsze firmy z tego (dość przecież zróżnicowanego) sektora mają aż takie potrzeby.

Ranking powstał po to, aby pokazać inne „bardziej ekonomiczne” możliwości. Przy odrobinie kreatywności można zbudować ciekawe learning ekosystemy nawet przy użyciu niekoniecznie tak kosztownych rozwiązań. Ranking skupia się nie tyle na porównywaniu danych technicznych, ale porównaniu funkcjonalności / możliwości platform pod kątem ich zastosowania w działaniach biznesowych czy HR-owych.

platformy VOD a platformy LMS

Platformy VOD

są relatywnie nisko kosztowe, ale mają ograniczone funkcjonalności zarządzania procesami szkoleniowymi, ponieważ zostały zbudowane w innym celu niż obsługa procesów szkoleniowych. To rozwiązania dedykowane do sprzedaży kursów – głównie w formie video. Jeśli
jednak dziś firma korzysta wyłącznie z webinarów i nie ma dużego budżetu, chce szkolić jednorodne grupy i nie potrzebuje zaawansowanych raportów – takie rozwiązanie może stanowić i tak krok naprzód. Platforma VoD w tym przypadku może spełnić swoją
funkcję jako np. biblioteka materiałów edukacyjnych na żądanie w postaci nagranych webinarów oraz pogrupowanych dokumentów. Dodatkową zaletą takiego rozwiązania jest to, że tworzenie kontentu
można realizować nawet we własnym zakresie przy użyciu niedrogich narzędzi. To sposób na e-learning ze stosunkowo niską inwestycją na start.

Jeżeli rozważasz to rozwiązanie i chcesz się przekonać, czy na pewno odpowie na twoje potrzeby – skorzystaj z USŁUGI KONSULTACJI

Platformy LMS

dają duże możliwości zarządzania procesami szkoleniowymi i czerpania w pełni z korzyści jakie daje e-learning – generują jednak wyższe koszty wdrożenia, a potem utrzymania i obsługi niż platformy VoD. To rozwiązania profesjonalne. W przypadku platform LMS trzeba się również liczyć z większym kosztem produkcji kontentu w formacie
SCORM, ponieważ wymaga on specjalistycznych umiejętności. Na rynku są jednak profesjonalni producenci szkoleń e-learning, można również nawiązać współpracę z freelancerami. Koordynowanie procesem produkcji szkoleń e-learning nie jest jednak łatwym zadaniem, jest wiele ryzyk na etapie współpracy z dostawcą – dlatego warto zabezpieczyć wcześniej umową własne interesy i terminową realizację projektu.

Przykładowy szablon gotowego draftu umowy na produkcję szkolenia e-learning jest dostępny TUTAJ

Przewiń do góry Call Now Button